تاریخچه شرکت

 

شرکت لیزینگ رایان سایپا به همراه دو شرکت زیرمجموعه به صورت هلدینگ ، رسماً از سال 1380 در زمینه واگذاری اقساطی خودرو به عنوان یک شرکت لیزینگ فعالیت خود را آغاز نمود .

این شرکت با پیوستن به بورس اوراق بهادار در سال 1383، چشم انداز جدیدی را برای کسب مزیت رقابتی پایدار و سودآور برای خود ترسیم نمود به طوری که هم اکنون به عنوان اولین شرکت لیزینگ دارای مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از شناخته شده ترین ها در بورس اوراق بهادار تهران (در صنعت لیزینگ) با نماد ولساپا در حال انجام معاملات بورسی است ، با توجه به مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده، سرمایه شرکت به 9.040 میلیارد ریال افزایش یافت .

ترکیب مناسب محصولات،خدمات، به کارگیری منابع اطلاعاتی موجود جهت اعتبارسنجی مشتریان،کنترل مطالبات معوق، ارائه گزارشات شفاف عملکرد برای سهامداران،استفاده از سیستم های نوین مالی اقتصادی با بهره گیری ازنقاط قوت داخلی و فرصت های اجتماعی، از جمله شایستگی های کلیدی شرکت است.

استفاده بهینه از ظرفیت های صنعت خودرو در داخل، این شرکت را به گزینه برتر در صنعت لیزینگ کشور تبدیل نموده است.

هیئت مدیره شرکت لیزینگ رایان سایپا با تدوین و تصویب کلیات برنامه راهبردی سازمان، چشم‌انداز تازه‌ای را پیش روی سهامداران و ذ‌ینفعان شرکت ترسیم نمود :

به شیوه ای‌ که این شرکت موفق به اخذ گواهینامه مدیریت کیفیت ،گواهینامه تعالی مدل DQS ازشرکت EFQM آلمان، تقدیرنامه 4 ستاره ازموسسه مطالعات بهره وری منابع انسانی و نشان زرین تعالی گروه سایپا شد .

بر همین اساس شرکت لیزینگ رایان سایپا در رتبه بندی 500 شرکت برتر ایران در سال 1394، از بین 500 شرکت رتبه 166را کسب کرده است  و تا کنون در این مسیر ثابت قدم بوده است .

 

مقایسه میزان سود خالص شرکت لیزینگ رایان سایپا با کل صنعت طی 5 سال گذشته

مقایسه میزان سرمایه شرکت لیزینگ رایان سایپا با کل صنعت طی 5 سال گذشته

جداول آماری جایگاه لیزینگ رایان سایپا طی سالهای 1394 تا 1396