نخستين محموله قطعات محصولات سايپا وارد بندر انزلي شد
تاریخ مقاله: 1397/04/05

نخستين محموله قطعات محصولات سايپا وارد بندر انزلي شد

به گزارش سايپا نيوز، كريدور بين المللي چين، قزاقستان و ايران براي نخستين بار باحضور اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس‌جمهور و محسن جهرودي مديرعامل گروه خودروسازي سايپا راه اندازي شد و همزمان با افتتاح آن، نخستين محموله محصولات توليدي چانگان كه در گروه سايپا توليد مي¬شود، از طريق همين مسير وارد بندر انزلي شد.
معاون اول رئيس جمهور در مراسم افتتاح اين كريدور سه جانبه بين المللي اظهاركرد: اين مسير مي تواند به‌عنوان يك راه اقتصادي و استراتژيك مورد توجه قرار گيرد و زمينه توسعه همكاري كشور را با چين و قزاقستان فراهم سازد.
جهانگيري افزود: ايران به دنبال توسعه همكاري خود با كشورهاي حاشيه درياي خزر و آسياي ميانه است و افتتاح اين كريدور بين المللي مي تواند موجب استفاده از يك مسير اقتصادي و بهينه براي حمل و نقل كالا بين ايران و چين شود.
در اين مراسم همچنين محسن جهرودي مديرعامل گروه خودروسازي سايپا در گزارشي با اشاره به توسعه همكاري اين گروه با شركت چانگان گفت: نخستين محموله واردشده به كشور از اين مسير، قطعات مورد نياز توليد محصولات چانگان است كه با استفاده از ظرفيت هاي موجود در كريدور جديد ميان ايران و چين، به كشور وارد مي‌شود.
وي افزود: هدف و سياست گروه خودروسازي سايپا، توليد قطعات محصولات خود در ايران است و با پيگيري همين سياست، عمق داخلي‌سازي خودروها در ايران افزايش خواهد يافت.
كريدور بين المللي چين، قزاقستان و ايران، مسير جديدي براي نقل و انتقال كالا ميان سه كشور است كه در آن، كالاها ميان چين، بندر ارومچي قزاقستان و بندر انزلي جابه‌جا خواهند شد.
انزلي به‌عنوان تنها منطقه آزاد ايران در حاشيه درياي خزر محسوب مي‌شود و قرارگرفتن آن در مسير كريدور بين‌المللي شمال و جنوب، موقعيت ويژه در ارتباط با كشورهاي آسياي ميانه، همجواري با بنادر آستاراخان و لاگان در روسيه، كراسنودسك در تركمنستان، اكتائو در قزاقستان و باكو در آذربايجان و نزديكي به فرودگان بين‌المللي سردار جنگل از جمله مزيت‌هاي بندر انزلي است

آمار بازدید خبر :
169
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: