سئوالات متداول حوزه حسابداری و لیزینگ
تاریخ مقاله: 1397/11/07

سئوالات متداول حوزه حسابداری و لیزینگ

 

فک رهن سند خودرو چگونه انجام می شود ؟

 

در صورت تسویه حساب کامل ، همزمان و بصورت اتوماتیک درخواست فک رهن سند خودرو از طریق وب سرویس برای شرکت سایپا ارسال می گردد . شرکت سایپا به منظور فک رهن سند خودرو ، ظرف 5 روز کاری اطلاعات خودرو را به مراکز تعویض پلاک سراسر کشور اعلام می نماید . همچنین سند فک رهن شده توسط شرکت سایپا چاپ و ظرف یک ماه به نمایندگی تحویل دهنده خودرو ارسال می گردد

 

انتقال سند در پرونده های لیزینگی ( اقساط ماهیانه ) چگونه انجام می شود ؟

 

بعد از تسویه حساب کامل ، طی ده روز کاری سند خودرو به نزدیک ترین دفترخانه به آدرس مشتری ارسال شده و اطلاعات دفترخانه برای مشتری پیامک می گردد . مشتری با حضور در دفترخانه مراحل قانونی انتقال سند خودرو به نام خود یا شخص ثالث را انجام می دهد .

 

اسناد تضمین چگونه بدست مشتری می رسد ؟

بعد از تسویه حساب کامل ، مشتری می تواند به همه نمایندگی های مجاز شرکت سایپا در سراسر کشور مراجعه نموده و عودت اسناد تضمین را درخواست نماید .  شرکت پس از دریافت درخواست مذکور ، اسناد تضمین را به نمایندگی درخواست کننده اسناد ارسال می نماید .

 

در صورت عدم وصول چک پرونده های اعتباری چه اقدامی می بایست انجام شود ؟

ممکن است چک در سررسید وصول نشود که لاشه چک یا بصورت برگشتی ( واخواستی ) یا بلا اقدام ، توسط بانک به شرکت عودت می گردد . وضعیت برگشت ( واخواست ) چک به علت کسر موجودی حساب در زمان ارائه چک به بانک بوده که جریمه دیرکرد از زمان سررسید چک ( قسط) تا زمان واریز کامل وجه چک به حساب شرکت ، محاسبه و از مشتری اخذ می گردد که در صورت واریز وجوه مذکور ، لاشه چک برگشتی همراه با تصویر گواهی عدم پرداخت جهت ارائه به مشتری ، به نمایندگی ارسال می شود . چک بلا اقدام چکی است که در زمان ارائه به بانک به علتی غیر از کسر موجودی به صورت بلا اقدام عودت گردد که در این حالت مشتری می بایست پس از آگاهی از عدم وصول چک یا دریافت پیامک از طرف شرکت ، نسبت به واریز وجه چک به حساب اعلام شده اقدام نماید . عودت چک بلا اقدام نیز پس از واریز وجه چک از طریق نمایندگی انجام می گردد .

لازم به تذکر اینکه درصورتی که چک در سررسید وصول نشود و بصورت واخواست یا بلا اقدام عودت گردد به هیچ عنوان مجددا” به بانک واگذار نمی گردد .

 

آیا برای دریافت خدمات پس از فروش به همه نمایندگی ها می توان مراجعه نمود ؟

همه نمایندگی های مجاز شرکت سایپا در سراسر کشور قادر به انجام کلیه امور مربوط به لیزینگ می باشد 0

 

تسویه زودهنگام چگونه انجام می شود ؟

در پرونده های لیزینگی ( اقساط ماهیانه ) در هر مقطع زمانی با واریز وجه تسویه حساب که در وب سرویس یا نمایندگی ها قابل مشاهده می باشد ، می توان تسویه زودهنگام نمود .

در پرونده های اعتباری با توجه به اینکه قطعا” چک های سررسید آتی نزد بانک می باشد ، مشتری می بایست به نمایندگی مراجعه نموده که در نمایندگی تعهدنامه ای از مشتری اخذ می شود که در آن تعهدنامه به احتمال غیر قابل عودت بودن چک های آتی اشاره شده است . در صورت موافقت کتبی مشتری و واریز وجه تسویه حساب ، نسبت به تسویه زودهنگام اقدام  و مراحل فک رهن سند خودرو و انجام می شود .

 

اگر پس از تسویه زودهنگام ، چک سررسید آتی وصول شود ، وجه اضافه واریزی چگونه مسترد می گردد ؟

با ارسال صورتحساب بانکی مهر شده که نشان دهنده برداشت وجه چک مذکور باشد و پس از  تایید امور مالی شرکت ، وجه اضافه پرداختی مشتری ظرف 10 روز کاری به کد 22 بانک سپه واریز شده و مشتری با مراجعه به کلیه شعب بانک سپه در سراسر کشور اقدام به دریافت وجه از بانک می نماید .

 

اضافه واریزی چگونه مسترد می گردد ؟

در صورتی که مشتری هرگونه مبلغی را بستانکار شود پس از دوهفته کاری می تواند همراه با اصل کارت ملی به کلیه شعب بانک سپه در سراسر کشور مراجعه و نسبت به دریافت وجه از کد 22 اقدام نماید .

 

جریمه روزانه  هر قسط چگونه محاسبه می شود ؟

سیستم محاسبه جریمه دیرکرد اقساط طبق دستورالعمل ها و بخشنامه های بانک مرکزی بوده و ملاک محاسبه آن مبلغ قسط ، روزهای دیرکرد و نرخ بانک مرکزی است . روزهای دیرکرد از سررسید قسط تا زمان واریز کامل وجه قسط می باشد .

 

برای رفع توقیف سند خودرو چه اقداماتی باید انجام شود ؟

در صورت عدم پرداخت به موقع اقساط و گذشت بیش از یک ماه از تعویق اقساط ، پرونده به منظور اقدامات حقوقی به وکیل شرکت ارجاع شده که یکی از اقدامات حقوقی توقیف خودرو می باشد . در صورت اخذ حکم توقیف خودرو ، مشتری می بایست ضمن تسویه اقساط معوق و جرائم مربوطه به شرکت مراجعه و بعد از اخذ نامه رفع توقیف به مراجع ذیربط مراجعه و حکم توقیف خودرو را لغو نماید . ضمنا” مشتری می تواند با ارائه وکالتنامه به شخص ثالث اقدامات فوق را از طریق وکیل انجام دهد .

 

 

چه درگاه هایی برای پرداخت وجود دارد ؟

نوع حساب

نام بانک

شماره حساب

کد شناسایی

اقساط لیزینگ

صادرات

102216983001

کد پرونده 12 رقمی

سپه

1426800050103

شماره تسهیلات 8 رقمی

تسویه لیزینگ

ملت

4672452049

کد پرونده 12 رقمی

سپه

1426800120006

شماره تسهیلات 8 رقمی

اقساط اعتباری

صادرات

102216985008

کد پرونده 12 رقمی

سپه

250800193501

شماره تسهیلات 8 رقمی

تسویه اعتباری

ملت

4931224779

کد پرونده 12 رقمی

قسط اعتباری +جریمه تاخیر

ملت

4931229045

بارکد 15 رقمی

تسویه + جریمه اعتباری

سپه

250800178203

شماره تسهیلات 8 رقمی

 

 

 

در صورت خسارت خودرو ، وجه خسارت بیمه چگونه به مشتری مسترد می گردد ؟

طبق قرارداد با شرکت های بیمه ایران و بیمه رازی و پارسیان خودروهایی که توسط شرکت رایان سایپا بیمه بدنه می باشند در صورت بروز خسارت ، اگر وجه خسارت کمتر از 7.000.000 ریال باشد ، مبلغ خسارت توسط شرکت بیمه گذار بصورت مستقیم به مشتری پرداخت می شود و اگر مبلغ خسارت بالاتر از 7.000.000 ریال باشد برای بیمه نامه های طرف قرارداد با بیمه ایران ، وجه خسارت طی یک فقره چک در وجه رایان به مشتری تحویل شده و مشتری می بایست چک را به حساب 4203171437 نزد بانک ملت واریز نماید همچنین بیمه های رازی و پارسیان وجه خسارت را مستقیما به حساب رایان سایپا واریز نموده که پس از کسر اقساط معوق و جریمه دیرکرد ، الباقی وجه از طریق کد 22 بانک سپه به مشتری مسترد می گردد .