حمایت، حلقه مفقوده صنعت لیزینگ
تاریخ مقاله: 1397/09/05

حمایت، حلقه مفقوده صنعت لیزینگ

دکتر مجید باقری مدیر عامل لیزینگ رایان سایپا درباره عدم حمایت از صنعت لیزینگ کشور، اظهار داشت: نگاه بانک مرکزی به شبکه لیزینگ و صنعت لیزینگ کشور بیشتر بعد نظارتی دارد که منطق و نگاه این بانک است و غلط نیست، اما مقداری سخت گیرانه عمل شده است.
وی افزود: بانک مرکزی باید توجه داشته باشد که با کاهش ریسک های صنعت، بازده شرکت های لیزینگ هم تحت تاثیر قرار گرفته، لیزینگ ها به طور مشخص شرکت هایی هستند که خدمات آنها مستقیم به کالا می رسد و می تواند برای مردم بسیار مطلوب باشد، اما مدلی که بانک مرکزی ببا استفاده از آن لیزینگ ها را کنترل می کند، یکی مدل یکسان است.
مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا ادامه داد: بر همین اساس خاستگاه، برند، کارنامه و تخصص لیزینگ ها مد نظر قرار نگرفته و ترازنامه لیزینگ ها در راستای کاهش ریسک ورشکستگی و اعتباری مهندسی شده در صورتی که به نظر من، لیزینگ ها باید بتوانند قابلیتی برای بازدهی بیشتری داشته باشند.
حمایت از لیزینگ ها
باقری در ادامه تاکید کرد: حمایت حلقه مفقوده در صنعت لیزینگ است و هیچ بحث حمایتی از این صنعت وجود ندارد. به نظر من بهترین متولی و حامی این صنعت بانک مرکزی و بازار سرمایه با ایجاد بسترهایی در تامین مالی صنعت لیزینگ و امکان مذاکره برای نرخ ها است.
چالش صنعت لیزینگ
وی در ادامه افزود: به نظر من تامین مالی ارزان قیمت و استفاده از پتانسیل های بازار سرمایه بسیار سخت است. این فعال حوزه لیزینگ برای بهبود وضعیت شرکت های لیزینگ، گفت: پیشنهاد ما این است که بانک مرکزی به دستورالعمل ها درباره شرکت های لیزینگ که اکنون وجود دارد، توجه نکنند و دستورالعمل و مولفه های جدیدتری را در نظر بگیرند و اگر لیزینگی عملکرد و کارنامه خوبی دارد تا حدودی از این دستورالعمل بانک مرکزی عدول کرده که به طور حتم جهش صنعت لیزینگ را به دنبال خواهد داشت.

آمار بازدید خبر :
100
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: